+48 32 227 28 93
+48 32 227 76 06

Tunezja

 

  Południe Tunezji to niesamowite miejsce. Majaczące na horyzoncie Góry Atlas, wyschnięte słone jeziora, ukształtowane przez piasek i wiatr kwiaty pustyni, jadalne i przepiękne owoce kaktusa, wszechobecny piasek i prażące słońce, a także zielone i bogate w wodę oazy to wszystko co pustynia oferuje każdemu pragnącemu przeżyć przygodę podróżnikowi. Wypoczywając w Tunezji polecamy skorzystanie z wycieczki na Saharę.

  Dwudniowa wycieczka na pustynie w swoim programie obejmuje zwiedzanie rzymskiego amfiteatru EL Jem, trzeciego co do wielkości na świecie amfiteatru tego typu zachowanego jeszcze z III w. Kolejno przejazd do miasteczka Matmata zamieszkałego w większości przez Berberów-rdzennych mieszkańców Afryki północnej.  Zachwycił nas księżycowy krajobraz tego miejsca. 


   W Matmacie zwiedziliśmy słynne jaskinie Troglodytów – domy wykute w skałach, zostaliśmy  poczęstowani tradycyjnym tunezyjskim obiadem. Gospodarze zaserwowali nam Brik i Kuskus.
Przejażdżka na wielbłądach po piaszczystych wydmach Sahary dostarczyła kolejnych emocji.
 Następnego dnia po wczesnym śniadaniu zobaczyliśmy wschód słońca nad wyschniętym słonym jeziorem Chott El Jerid. Pojechaliśmy samochodami terenowymi do miasteczka „Gwiezdnych Wojen” oraz do najpiękniejszych górskich oaz: Chebika i Tamerza, położonych w pobliżu algierskiej granicy. Zachwyciła nas bujna roślinność tego miejsca oraz zróżnicowany krajobraz. Zapraszamy do Tunezji, gdzie można wypocząć i zobaczyć niezwykłe miejsca.